פעילים עבורכם גם בתקופת

חדשות – משכנתאות בעידן הקורונה

חדשות – משכנתאות בעידן הקורונה

למרות שמשבר הקורונה בעיצומו הישראליים ממשיכים להסתער על המשכנתאות

בנק ישראל מעדכן נתון מדהים למרות הסגר האבטלה והעסקים שנאבקים על קיומם נטלו הישראלים משכנתאות בהיקף של 6.3 מיליארד שקל בחודש ספטמבר זהו נתון שיא בעשור האחרון  וגבוה ב-12% מהנתונים שהתקבלו בספטמבר 2019

חודש ספטמבר כמו זה של שנת 2020 עוד לא היה. בחודש כזה בו היו הישראליים בסגר ובעיצום חגי תשרי ובכל זאת נטל הציבור משכנתאות בהיקף של 6.3 מיליארד שקלים  סכום  נתון זה משקף עלייה של 12% לעומת היקף ההלוואות שניטלו בחודש ספטמבר 2019, שהסתכמו ב- 5.6 מיליארד שקל; כך עולה על פי הנתונים שמפרסם בנק ישראל.

 אמנם מדובר בירידה בהיקף המשכנתאות שניטלו באוגוסט 2020 והסתכמו ב-6.6 מיליארד שקל.  אלא שזה עדיין ירידה מתונה בין ההסברים לנתון גבוה זה היא הריבית הנמוכה על המשכנתאות, ששמרה על יציבותה בחודש ספטמבר. בלקיחת הלוואה במסלול השקלי ברבית קבועה עמדה הריבית על 3% בדומה לחודש אוגוסט.  כמו"כ גרם לכך סיומה של תוכנית מחיר למשתכן וכן אי הוודאות השוררת בתקופת משבר הקורונה באפיקי השקעה של שוק ההון, ייתכן וגרמו אף הם לעלייה ברכישת דירות. לכן זה עתה ההזדמנות לתפור לכם משכנתא לפי המידות שלכם

פילוח המשכנתאות

פילוח המשכנתאות שניטלו בחודש ספטמבר הוא כדלקמן 650 מיליון שקל ניטלו עבור רכישת דירות לדיור והשקעה, ו-949 מיליון שקל ניטלו עבור רכישת דירות במסלול מחיר למשתכן.

משכנתאות במצב דחייה

היקף המשכנתאות שמצויות במצב דחייה עומד על 46.8 מיליון שקל בחודש ספטמבר 2020, בדומה ל שיעור היקף המשכנתאות הנמצאות במצב דחייה בחודש אוגוסט.

המשכנתאות המוקפאות מהוות עדיין כ-12% מהסך הכולל של ההלוואות הקיימות, בדומה לחודש אוגוסט, זהו נתון נמוך בהרבה משיעור ההלוואות שהוקפאו בחודש מרץ שהסתכמו ב-1.1 מיליארד שקל סכום המהווה 25% מהסך הכולל של המשכנתאות נכון לחודש מרץ.

היי ! רק רגע אנו יכולים להשיג עבורך הלוואה משתלמת ביותר

השאר פרטים וניצור אתך קשר

דילוג לתוכן